Sposoby na weselne wieczory tematyczne z dawką rozrywki

Weselne wieczory tematyczne stały się ostatnio bardzo popularne wśród par planujących swoje wymarzone wesele. Daje to możliwość stworzenia niezapomnianej atmosfery i zapewnienia gościom dawki rozrywki. Istnieje wiele różnych sposobów na organizację takiego wieczoru, które są w stanie zadowolić każdego gościa. W artykule tym przedstawiamy kilka pomysłów na weselne wieczory tematyczne, które gwarantują świetną zabawę.

 1. Wieczór w stylu lat 70.
  Wieczór w stylu lat 70 to idealna okazja, aby przenieść gości w czasie i zapewnić im niezapomniane wspomnienia. Dekoracje w formie kolorowych dyskotekowych kul, latarni czy gigantycznych napisów z motywami retro stworzą niepowtarzalną atmosferę. Do muzyki z tamtej epoki warto zatrudnić DJ-a, który potrafi wprowadzić gości w odpowiedni nastrój. Warto zadbać również o kostiumy, które pomożą uczestnikom dostosować się do tematu wieczoru.

 2. Wieczór w stylu Hollywood.
  Jeśli marzy Ci się elegancka i stylowa impreza, to wieczór w stylu Hollywood to strzał w dziesiątkę. Warto zainwestować w czerwony dywan, na którym goście będą mogli zademonstrować swoje kreacje. Wspaniale prezentować się będą również figury z kartonu gwiazd kina, z którymi będzie można robić pamiątkowe zdjęcia. Aby jeszcze bardziej wprowadzić gości w klimat, można zorganizować wystawne dania i napoje w stylu gourmet.

 3. Wieczór w stylu Paryża.
  Jeśli jesteś miłośnikiem francuskiej kuchni i romantycznego klimatu, wieczór w stylu Paryża na pewno będzie idealnym wyborem. Dekoracje w postaci wież Eiffla, kawiarni czy lamp z montmartre stworzą niepowtarzalną atmosferę. Na kolację można zaserwować pyszne dania francuskie, takie jak muszle z owocami morza, quiche loraine czy tartę tatin. Aby całość była jeszcze bardziej realistyczna, można zatrudnić akordeonistę, który wprowadzi gości w francuski nastrój.

 4. Wieczór w stylu lat 20.
  „Wielki Gatsby” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tematów, który cieszy się dużą popularnością na weselnych wieczorach tematycznych. Przeniesienie gości w czasie do lat 20. XX wieku pozwoli im na doświadczenie magicznej atmosfery tamtego okresu. Dekoracje w stylu art déco, perłowe girlandy czy wachlarze to tylko niektóre propozycje, które można wykorzystać. Aby zachwycić gości, warto zorganizować pokaz tańca charleston, który idealnie wpisuje się w tematykę wieczoru.

 5. Wieczór w stylu karaibskim.
  Jeśli marzysz o weselu na plaży, ale nie masz takiej możliwości, wieczór w stylu karaibskim to świetna alternatywa. Kolorowe fontanny z napojami koktajlowymi, palmy czy hamaki to tylko niektóre elementy, które przypominają o karaibskim klimacie. Aby jeszcze bardziej wprowadzić gości w nastrój, można zorganizować pokazy tańca z ogieńmi czy konkursy związane z tematyką plażową. Zielone koktajle z palemkami i kolorowe owoce będą idealnym uzupełnieniem wieczoru.

 6. Wieczór w stylu wampirów.
  Dla miłośników mrocznych i tajemniczych klimatów świetnym pomysłem jest organizacja wieczoru w stylu wampirów. Dekoracje w postaci straszydeł, świec i ciemnej kolorystyki wprowadzą gości w nietypowy klimat. Warto również zorganizować mroczne gry i konkursy, które będą idealnym uzupełnieniem tematyki wieczoru. Nie może zabraknąć również odpowiedniego menu, które można udekorować „krwią” w postaci czerwonych soków czy wyjątkowych deserów.

 7. Wieczór w stylu lasu.
  Jeśli marzysz o weselu w otoczeniu przyrody, wieczór w stylu lasu jest doskonałym wyborem. Dekoracje z liści, gałązek czy kolorowych kwiatów stworzą niesamowity klimat lasu. Warto zorganizować również zabawy i konkursy związane z naturą, na przykład rozgrywki z wykorzystaniem ptasich piór czy gry w chowanego. Dodatkowym atutem takiego wieczoru jest menu, które można wzbogacić o dania sezonowe i naturalne napoje.

Podsumowując, wieczory tematyczne na weselach to świetny sposób na zapewnienie gościom dawki rozrywki i zapewnienie niezapomnianych wspomnień. Niezależnie od wybranego tematu, ważne jest, aby zadbać o odpowiednią dekorację, muzykę i menu, które wprowadzą gości w odpowiedni nastrój. Czy to wieczór w stylu lat 70, Hollywood czy lasu, każdy temat ma swoje unikalne elementy, które sprawią, że taka impreza będzie nie tylko zapadną w pamięć, ale również dostarczy gościom mnóstwo zabawy.