Najlepsze gry i zabawy na weselu, które rozkręcą imprezę

Ślub i wesele to nie tylko momenty pełne wzruszeń i romantycznej atmosfery, ale także czas na dobrą zabawę i radosne tańce. Aby rozkręcić imprezę i zapewnić gościom niezapomniane chwile, warto przygotować różne gry i zabawy. W tym artykule przedstawiamy najlepsze propozycje, które sprawdzą się na każdym weselu.

 1. Gra w “krzesła”
  Jedną z najpopularniejszych gier weselnych jest gra w “krzesła”. Polega ona na tym, że uczestnicy tańczą wokół szeregu ustawionych krzeseł, aż do momentu, gdy zostaje zatrzymana muzyka. Wówczas wszyscy muszą jak najszybciej usiąść na wolnym krześle. Ten, kto zostaje bez miejsca, odpada. Gra trwa aż do wyłonienia ostatniej osoby na krześle.

 2. Konkurs na najlepszą parę
  W trakcie wesela można zorganizować konkurs na najlepszą parę. Pary muszą wykazać się umiejętnościami tanecznymi, charyzmą i współpracą. Do oceny można zaprosić sędziów bądź zorganizować głosowanie spośród gości. Wygrana para może otrzymać nagrodę w postaci pamiątkowego dyplomu lub drobnego upominku.

 3. Tańce w kręgu
  Kolejną popularną zabawą weselną są tańce w kręgu. Polegają one na tym, że zaproszeni goście tworzą krąg i wykonują różne kroki i ruchy zgodnie z muzyką. Można wybrać tradycyjne polskie tańce jak polonez czy krakowiak, bądź też przygotować współczesne choreografie. To doskonały sposób na integrację gości i wspólną zabawę.

 4. Torty na śmietanie
  Gra “torty na śmietanie” to wielka frajda dla wszystkich uczestników wesela. W tej zabawie przygotowuje się dwa torty, które są posmarowane śmietaną. Rodzice pary młodej sklaniają się do tarty i następnie próbują przekazać kawałek tortu do ust swojego partnera, nie korzystając przy tym z rąk. Osoba, która zostanie ostatecznie najmniej ubrudzona śmietaną, wygrywa.

 5. Gra w pantomimę
  Kolejną pomysłową zabawą jest gra w pantomimę. Polega ona na tym, że wybiera się różne słowa lub hasła, które jedna osoba musi przekazać drugiej wyłącznie za pomocą gestów i mimiki. Uczestnicy muszą odgadnąć, o jakie słowo czy zdanie chodzi. Ten, kto odgadnie najwięcej haseł, wygrywa.

 6. Połamanie talerza
  Wiele par decyduje się na tradycję połamania talerza podczas wesela. Taka zabawa symbolizuje związek, który stworzyli. Talerz jest roztrzaskiwany na kawałki, a zadaniem pary młodej jest połamanie go na jak najmniejsze fragmenty. Im drobniejsze kawałki, tym większa siła ich małżeństwa.

 7. Quiz o parze młodej
  Aby umilić czas gościom podczas wesela, można zorganizować quiz o parze młodej. Przygotowuje się pytania dotyczące historii ich związku, życzenia, plany na przyszłość itp. Goście muszą udzielić odpowiedzi, a para młoda może dodawać ciekawostki i opowieści. Zwycięzca quizu może zdobyć symboliczną nagrodę lub mieć zaszczyt tańczyć pierwszy taniec z nowożeńcami.

Podsumowując, gry i zabawy na weselu to doskonały sposób na rozkręcenie imprezy i zapewnienie gościom niezapomnianych chwil. Oferują one nie tylko rozrywkę, ale także integrację i wspólne celebrowanie szczęścia pary młodej. Niech to będzie moment pełen śmiechu, tańca i radości.